Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adoptovaný Flíček a Čertík

6. 7. 2008

Flíček a Čertík

Tito dva kocourci byli o prázdninách loňského roku spolu se svým bráškou Cvrčkem vyhozeni jako malá koťátka na místní kravín.

Po pár dnech se nám je podařilo odchytit. Měli zalepené nosíky a průjem. Vše se dalo brzy do pořádku a jelikož se blížila umisťovací výstava pro opuštěné kočičky, rozhodli jsme se je přihlásit.

Brzy přišlo září a my jsme se vydali do Prahy. Hned po začátku výstavy byl o naše koťátka velký zájem. Byla nádherná. Cvrček se dostal k jedné mladé slečně z Prahy a žije u ní spokojeně dodnes, dokonce se naučil chodit i na vodítku.

Zato Flíček s Čertíkem takové štěstí neměli. Vzala si je paní, která slibovala, jak se o ně bude vzorně starat a co všechno pro ně koupí. Ale už večer, když jsem s ní telefonicky mluvila, mi sdělila, že koťata byla vlastně pro jejího bratra na venkov. Ale prý se nemusím bát, že o ně bude dobře postaráno a budou žít v bytě, což jsem měla jako podmínku umístění.

Po týdnu mi paní každou chvíli tvrdila něco jiného, že jsou trochu nemocní, ale že u veterináře vlastně ani nebyli, a potom zase že ano, ale doktor měl prohlásit, že to nic není.

Nedalo nám to a rozjeli jsme se tam. Kluky jsme objevili v pěkném a čistém pelíšku (byli jsme ohlášeni), ale ve sklepě u brambor!! Takže jsme je popadli a za ne moc příjemného častování paní jsme si je odnesli. Byli špinaví a měli rýmu jako trám, skončili s antibiotiky.

Po té hrůze, co prožili, jsme se rozhodli je do nabídky na umístění už nedávat.

 

Byli tedy zařazeny do virtualní adopce a čekali na nějakou hodnou adoptivní maminku.A dočkali se!

Dnes jsou to už roční kocouři,ale stále to jsou pořádná zlobidla.Flíček už to o sobě ví,že je pan kocour a také se podle toho náležitě nosí.A Čertík ten nezůstane nic dlužen svému jménu.A když jsou spolu tak se chaloupka jen třese.Flíček strašně rád lehává u někoho za krkem,dokáže tam vyskčit ze země nebo z gauče,ale nikdy neškrábne.Čertík to je zase velký provokatér,nejraději běhá po kuchyňské lince,protože ví,že to nesmí.Když příjde čas odpočinku leží u sebe v klubíčku tak jako kdysi,jako správní bráchové a že se to na velké kocoury už nehodí je jim úplně fuk.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář