Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Na této stránce vám chceme přiblížit každodenní ruch v našem kočičím domečku.Koček tu s námi žije opravdu hodně v současné době 70 koček, kocourů a odrostlejších koťat. Dále 3 psi, dvě paní Kačenky a dvě morčátka.

Příspěvky jsou řazeny postupně takže pokud jste na nějaký příspěvek klikli na úvodní straně musíte si ho dohledat zde, podle datumu, který je u něho uveden.

 

Děkujeme za váš zájem a účast.

Starší příspěvky najdete v rubrice Naše uplynulá činnost

img_7587.jpg22.2.2018

Dnes jsme byli s naší Máničkou. Měla špatné zoubky a hubla. Chtěla jsem udělat i krve, když už tam byla. Krev ukázala vyšší cukr a obrovské množství leukocytů... Pan doktor hledal, kde, že je ten problém, protože zuby zas tak hrozné nebyly. A našel... zvětšené uzliny v bříšku. Máme lymfom  
Mánička dostala množství léků a v úterý kontrola. Tak na nás myslete.

__________________________________________________________

7.2.2018

Dnes byl na veterině náš stařík Naháč. Diagnoza selhání jater. Zatím nejí, dostává léky. 

__________________________________________________________

30.1.2018

Včera jsme byli s Kominíčkem u pana doktora. Má HCM. Srdíčko se zhoršilo, těžko dýchá. Přidávaly se další léky. Snad zaberou a zase bude dobře.

__________________________________________________________

7.1.2018

Toto úžasné škrábadlo dostaly naše kočeny jako dárek. Dnes jsme ho konečně sestavili.
Na fotkách to nevypadá, ale je obrovské. Je krásné a kočky jsou z něj nadšené.
Náš obrovský dík patří našemu strážnému andělu paní Radka Nová, která celou akci uspořádala a díky ní a několika dalším úžasným lidem, mohou mít i útulkové kočky tohle nádherné škrabadlo.
Tender Paws Zuzany Leserové
birmičky Oliver Kláry Benešové
Ike a Zorinka a brituška Gina Gábiny a Karla Štochlových
Cinda a Emmička a Doriánek a Dantík Lucie Stéblové
Iasonek Xenie Fedoriny
Woody Jitky Bujokové
Henrietka a Charlie paní Hany Hlavaté
a kočičky z Eden Rose
MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!!!

26230051_1653157561411313_5616242869241487873_n.jpg

4.1.2018

Dnes jsme se po delší době opět vydali za panem doktorem. Jela Puclinka, která přestala jíst a jela i Rozinka, která také málo jedla.
Puclinka má zánět žaludku a trochu chycené ledviny a Rozinka - zvíře zlobivý, co mě jednou přivede do blázince má na přechodu žaludku a dvanácterníku kousek pěnového míčku, který spořádala na Silvestra.
No, dostali jsme léky, doporučení jak postupovat. Teď už musíme jen čekat co se bude dít... Hlavně aby se dělo 
Tak na nás myslete.

______________________________________________________________

Všem vám přejeme krásné a klidné vánoce. 
Ať každý z vás najde pod stromečkem to po čem touží a to co by si moc přál. Za nás je to hlavně láska, úcta, pochopení a pokora k životu samému.
Za všechny kočičky z Poličky, sekretářka Týnka vlastní tlapkou

li.jpg

______________________________________________________________

kulicka.jpg13.12..2017

Přišli jsme o Kuličku. Zemřela na velmi těžký zánět kosti, který se nepodařilo přes všechnu snahu dostat pod kontrolu.
Je to hrůza, je toho poslední dobou strašně moc. 
Kulička tu s námi byla přes pět let. Jinak byla naprosto v pořádku a zdravá  
Spinkej sladce holčičko naše. Teď už tě nic nebolí 

______________________________________________________________

ooo.jpg12.11.2017

Ahoj všichni! 
Zítra to budou přesně tři týdny co se mi otočil svět o 180 stupňů. Prožila jsem toho moc a díky vám všem co jste při mě stáli a pomáhali mi to zvládám celkem dobře.
Pan doktor mě moc pochválil. Nožičku mám krásně vyhojenou. Říkal, že budu muset počkat až půl roku než bude všechno v pořádku tak jak má být.
Jinak jsem přibrala 3 kg a můžu pomalu začít cvičit. To mě teda moc nebaví, protože mě nožka stále bolí. Ale snažím se. Chodím na krátké procházky. Spinkám v pelíšku buď ve svém nebo s paničkou. Hraju si s dalším pejskem Dášou a na zahradě lovím různé klacky a šišky, které moc ráda nosím i domů.  
Včera mě navštívili moji úplně první páníčci. Ti u kterým jsme se narodila. Dozvěděli se o mě jak jinak než přes fb a byli zděšeni co jsem musela prožít. Poznala jsem je a důkladně je olízala  Prý za mnou zase přijdou.
Tak vám všem ještě jednou za všechno moc děkuju a zase někdy napíšu.
Vaše Sára

______________________________________________________________

1234977_3376552508497_1136019322_n.jpg8.11.2017

V pondělí večer nás opustil Jurášek. Náš talismánek, naše štěstí... 
Dostal se k nám před devíti lety jako zubožené, odrostlé kotě. Na místní veterinu ho přinesla majitelka - množitelka po té co ho nemohla jako mainského kocoura prodat. Byl vážně nemocný, umřít nechtěl a tak byl určen k utracení. Celý život měl díky nezodpovědnému množení zdravotní problémy jako HCM, genetickou nekrozu kyčelních kloubů - o oba přišel a nakonec ho zradily ledviny.
Byl jsi náš brouček, naše sluníčko.
Teď už tě nic nebolí, už je dobře. 
Spinkej sladce chlape můj  Moc mi chybíš.

__________________________________________________________

1.11.2017

Dnes podstoupila Ťapička, Puntík a já dentální hygienu. Puntík byl vzhůru hned, Ťapička se vzbudila pozdě odpoledne a já jsem to zvládla bez injekce  Všichni jsme v pořádku a krom Ťapičky jsme už i jedli 

_____________________________________________________________

22730056_10159494690120654_8918315254178478739_n.jpg1.11.2017

Je to týden co odešla naše Bohunka. 
Neměla jsem sílu psát a ani teď jí nemám. Její odchod byl velice rychlý a velice bolestný.
Byla u nás pouhé tři roky. Byla všude a nikde, byla výjimečná. Byla malinká a kulatá. Byla milá a přátelská. Hravá, trpělivá a moc hodná. Byla naším sluníčkem, které donutilo člověka se vždy usmát. Byla...
Hrozně moc mi chybíš Bohouši :((((

__________________________________________________________

27.10.2017

Dnes opět veterina. Ráno přišel Vojtíšek a hodně těžko dýchal. Jela i Ťapička, protože nechtěla jíst...
Vojtíšek těžké HCM a Ťapička má "jen" špatné zuby. Ledviny i játra v pořádku. Oba dostaly léky a za týden kontrola a Ťapka čištění zubů. 
Tento týden je to hrůza. Jsme tam prakticky denně, dvě těžké operace, léčení, krve, ultrazvuky, rtg,benzín. Valí se to ze všech stran. Peníze mizí přímo před očima. :(

__________________________________________________________

26.10.2017

Dnes byl na veterině kocourek Jurášek. Poslední dobou méně jedl a hubnul. Diagnoza - renální selhání ledvin. Dáváme infuze a RenAvast. Trpí i onemocněním HCM srdíčko je zatím stabilizované a moc se za ty roky nezhoršilo.

__________________________________________________________

26.10.2017

Kocourek Cipísek je po operaci. Měl v oušku nádor, který byl úspěšně odstraněn. S Cipíkem je moc těžká domluva. I po několika letech co u nás žije je stále extrémě plachý a nenechá na sebe sáhnout. Dostat ho na veterinu bylo hodně složité, ale podařilo se. Kocourek se pomalu zotavuje.
Je toho na nás poslední dobou nějak moc a nevím jak dlouho ten nápor člověk může zvládnout.

_________________________________________________________

25.10.2017

Tak jsem po operaci a už odpočívám. Pan doktor říkal, že mě musel někdo pořádně nakopnout a že kdybych nešla na operaci umřela bych, měla jsem tam velký zánět. Krček stehenní kosti jsem měla rozlámaný na několik kousků 
Zatím mě to moc bolí a tak jenom hajám. Vynesli mě ven abych se vyčurala a zase honem zpátky do pelíšku. Trošku jsem už baštila, měla jsem vařené kuřátko. Myslím, že si později ten zbytek ještě dojím. Musím teď hodně baštit.
Moc vám všem děkuji za to jak na mě myslíte, jak mi držíte tlapky a pomáháte mi.
Vaše Sára

_________________________________________________________

stazeny-soubor.jpg24.10.2017

PROSÍME O POMOC...
Ahoj jmenuji se Sára a jsem tu nová. Sice nejsem kočička, ale i tak vás všechny moc prosím o pomoc. Do včerejšího dne jsem žila u moc divných lidí. Vzali si mě jako ještě hodně malou. Teď jsou mi 4 měsíce jsem středního vzrůstu a vážím pouhých 6,5kg. Lidi u kterých jsem byla se o mě moc špatně starali. Jídla jsem dostávala moc málo a o vodě ani nemluvím. Jen jsem se dostala ven, olizovala jsem alespoň vodu na chodníku. Ale hlavní důvod proč vám všem píšu je ten, že mě čeká operace. Mám rozbitou kyčel, zánět se mi dostává do kosti a pan doktor řekl, že musím okamžitě na operaci. Mluvil ještě o jedné možnosti, ale o tom nechtěli ti mojí noví lidé ani slyšet. 
Je tu sice velká převaha kočiček, ale jsem moc ráda, že tu jsem. Už jsem dostala moc dobré masíčko a vody tolik, kolik jsem chtěla.
Moc vás všechny prosím pomozte těm co si mě vzali a pomáhají mi s úhradou operace a léčbou. Jsem na začátku svého života a musím přece dostat šanci prožít ho tak jako ostatní, zdraví pejsci.
Číslo účtu je 220751500/0300 vs šťastných 1313 
Moc vám děkuji, vaše Sára

__________________________________________________________

621050_3378166588848_1431266268_o.jpg24.10.2017

Včera odpoledne jsme se museli rozloučit s naší Josefkou. Přišla k nám před pouhými pěti lety jako malé zubožené koťátko. Vyrostla z ní krásná a moc hodná kočička. Moc ráda se mazlila a dokázala příst neskutečně nahlas, byla jako malé letadýlko. I když jsme moc snažili na rakovinu v bříšku jsme byli všichni krátcí  
Je nám to moc líto, holčičko naše. I když je nás tu moc, je tu bez tebe smutno... prázdno. Spinkej sladce sluníčko moje, už tě nic nebolí 

21.10.2017

Právě odjeli do svého nového domova kocourek Timi se sestřičkou Ený. Doma už na ně čeká roční kamarádka Selda.
Bydlet budou v rodinném domečku v Březové nad Svitavou u paní Ivana Trojanová a slečna Eliška Trojanová
Přejeme vám berušky naše hodně štěstíčka a spoustu lásky v novém domově.
Poslední krmení před cestou :)

__________________________________________________________

16.10.2017

Tak jsme sice měli týden dovolenou, ale jak se říká čert nikdy nespí... 
Minulý týden nám onemocněla Bohunka. Odmítla se pohybovat, naříkala a dostala záchvaty připomínající epilepsii. Ihned se s ní jelo do Žďáru. Pan doktor dělal všechna možná vyšetření přes rtg, ultrazvuky, krve... nikde nic. Dostala léky. Po příjezdu domů přišel další záchvat. Takže opět klinika ve Žďáru. Pan doktor už nevěděl co, zbývalo jen CT vyšetření. To odhalilo problém. Bohunka má zánět mozku. Dostala velké množství léků a infuzí. Pan doktor řekl, že je to hodně špatné. Naštěstí při Bohunce stáli všichni strážní andělé a při dnešní kontrole byl i pan doktor překvapen jak je kočička akční a spokojená. Odpoledne už si hrála na zahradě. 
Moc děkujeme panu doktorovi, nebýt jeho péče už by tu nebyla.

__________________________________________________________

25.9.2017

Dnes jsme tu 12. den a za tu dobu se událo spoustu věcí...
Už jsme pořádně vyrostli a přibrali na váze. Kocourek 440g (z 220g) holčička 360g (ze 180g). Už máme i svá jména Timi a Ený a už máme i slíbený opravdový domov. A naše nové maminky 
Eliška Trojanová a Ivana Trojanová se za námi přijedou ve čtvrtek podívat. Moc se na ně těšíme 

20170920_190326.jpg

______________________________________________________________

21.9.2017

Dnes jsme byli na klinice ve Žďáru s naším Komínkem a Barunkou. Komínek zase hodně těžko dýchal. Zhoršilo se mu HCM a má na plicích opět vodu. Dostal přidané léky a už vypadá mnohem lépe. 
Barunka má zánět žaludku. I ona dostala léky, infuzi a i ona už je na tom mnohem líp. Teď večer už baštila 
Ještě, že toho pana doktora máme.

__________________________________________________________

20.9.2017

Jsme tu týden a rosteme jako z vody... a nebo z mlíčka? 
Uteče to jako voda a budeme hledat nový domov. Takže neváhejte a zamluvte si nás. Kde jinde by jste našli taková krásná koťátka??? Už krásně předeme a moc rádi se mazlíme 

009--2-.jpg003--3-.jpg

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________

l_d_konzerava_140.jpg18.9.2017

PROSÍM, pomůže mi někdo sehnat dietu Hills L/D?

Jmenuji se Rozinka a bydlím v útulku Opuštěné kočky Polička. Našli mě jako dvoutýdenní a moc nemocné miminko a máma Lída se o mně moc a moc starala. Bohužel pan doktor nám řekl, že mám intrahepatální (jaterní) shunt a že nesmím jíst jídlo s proteiny. Můžu jíst Veterinární dietu Hills Feline L/D, ale nejím granule... Bohužel máma je teď nemůže nikde sehnat, zmizely.... Zkoušela mi dát ledvinovou dietu, ale měla jsem průjem. Máma se moc bojí, že můžu umřít. Prosím, nemáte někdo nějaké konzervičky Hills L/D doma? Máma by je i s poštovným zaplatila. Prosím, kontaktujte moji mámu Ludmila Funková (https://www.facebook.com/opustenekocky.policka?fref=ts
Děkuji Vám...Rozinka

__________________________________________________________

 

14.9.2017

Venku je 12 stupňů a prší... 
Koukám ze dveří a svolávám kočky domů. V tom na mě od zadní brány volá pán, který tam venčí psa. Jdu blíž, protože mu nerozumím. Jak přicházím už to také slyším... Hlasitý, nešťastný a a bezmocný nářek malých koťat. Koťata někdo hodil přes 2m vysoký plot, do prostoru zahrady kam se prakticky nechodí. Leží sami, opuštěné v mokré trávě.
Jsou dvě, zhruba 2 týdny stará, mokrá a vyděšená.
Doufám, že boží mlýny melou a tu bestii co tohle dokáže do morku kostí semelou! 

    012.jpg

______________________________________________________________

10254004_688448931215519_8468520947019862925_n.jpg10.9.2017

V pátek jsme museli s naší Bohunkou za panem doktorem do Žďáru. Kočička se nepohybovala, při každém pohybu naříkala a měla problémy s udržením rovnováhy. Dělalo se ultrazvukové vyšetření i rtg. Bohunka musela kráčet po ordinaci. Krom pořádné zácpy a trochu chycených ledvin se nic nenašlo. Bohunka dostala infuzi druhý den ráno znovu k tomu antibiotika a mastné rybičky... Vše je už v pořádku ))

______________________________________________________________

18.8.2017

Dnes jsme byli ve Žďáru s naší Rozinkou a Ťapičkou. 
Rozinka nám už od úterý nechce jíst. Od narození má vrozenou vadu jater - portosystémový shunt. Vyšetření ukázalo katastrofální stav žlučníku a žlučovodů a ochrnutá střeva. Dostali jsem dvoje antibiotika a doporučení dávat glukozu přes pusinku - kapačku nezvládneme, kočky s tímto onemocněním jsou docela vzteklé, ale nemůžou za to  takže nám držte tlapky. Krmíme a glukozujeme 
Ťapička má zánět dolních močových cest. I ona má antibiotika a doporučenou dietu.

__________________________________________________________

dsc_3351.jpg15.8.2017

Babetka byla včera na trhání zubů. V pátek přestala jíst a bylo vidět, že jí je zle. Po vytržení špičáku se vyvalilo spoustu hnisu  
Včera tak i během dnešního dne dostávala infuze. 
Dnes už byla veselejší a trochu jedla. Má chycené i ledviny. Snad to bude jen od zubů.
Očička má dnes už mnohem veselejší 

______________________________________________________________

5.8.2017

PRINCEZNA PONOŽKA HLEDÁ NUTNĚ DOMOV.
Včera v podvečer byla nalezena v příkopu za Poličkou malá kočička. Je v dočasce, kde nemůže dlouho zůstat a proto hledá bezpečný a milující domov. Nemáte prosím někdo místečko doma a hlavně v srdíčku? Tahle malá to moc potřebuje. Stáří 8 týdnů. První očkování a odčervení už má. Další veterinární náklady uhradíme.
Moc prosíme o pomoc a případné sdílení.
Děkujeme Václav Štěpař za záchranu kočičky.

______________________________________________________________

4.8.2017

Včera ve večerních hodinách nám bylo oznámeno, že se u místní pivnice pohybuje kotě, zřejmě se svojí kočičí mámou. Seděli na pergole mezi lidmi. Takto tam přebývali již čtvrtý den! Bez toho aby jim někdo pomohl, postaral se. Přespávali pod pergolou, která stojí přímo u frekventované silnice. 
Jsme totálně přeplnění, ale člověk by nemohl ani usnout... Ve čtvrt na dvanáct v noci jsme přijali kotě a během dopoledne většího kocourka. Podařilo se pro ně najít domov a před chvílí odjeli. 
Je mi moc smutno z lhostejnosti lidí, kteří okolo netečně chodí a tváří se, že se jich to přece netýká. Je to postoj k životu, k bližnímu svému v ochotě a snaze pomoci. Nějak se nám tyto zcela běžné věci ze života vytrácí...

______________________________________________________________

dsc_8783.jpg2.8.2017

Kominíček má za sebou kontrolu u pana doktora Johanidese ve Žďáru. Voda na plicích je stále, ale už jí není tolik. Léky zůstávají nezměněny. Další kontrola za 14 dní. Kocourek dýchá lépe, ale stále hodně odpočívá. 
Jela i kočička Josefka, která má nádor v bříšku. Velikost se nezměnila, takže i ona pokračuje v dosavadní léčbě. Baští sice méně, ale snaží se a užívá si sluníčka na zahradě 
Tak na nás myslete 

______________________________________________________________

29.7.2017

Ráno jsme museli do Žďáru s Kominíčkem. Včera byl v pořádku, ale dnes hodně těžko dýchal. Vyšetření ukázalo těžké HCM, plíce zaplavené vodou. Dostal několik léků a injekcí. 
Snad bude brzy lépe. 

______________________________________________________________

dscn5608.jpg17.7.2017

Včera nás opustila naše Zulejka. 
Budeš nám moc chybět holčičko naše. Teď už tě nic nebolí, spinkej sluníčko moje. Budeš tu stále s námi... 

 

______________________________________________________________

lizinek.jpg4.6.2017

Ve středu jsme přišli o Lízinku. Byla to holčička, která se k nám dostala v červnu před devíti lety, kdy byla na místní veterinu jako malé kotě přinesena k utracení. 
Byla to vděčná a moc hodná kočička. Celý život jí trápil průjem i když jsme se snažili a dělali všechno možné průjem jsme nezdolali.
Teď už tě moje malá holčičko nic netrápí. Moc nám chybíš. Tvé místečko, kde jsi sedávala je prázdné. Stále čekám, že přijdu, ty tam budeš sedět, nastavovat hlavičku k pomazlení a tvoje krásný, zelený očička se budou usmívat...
Budeš tu stále s námi sluníčko moje 

______________________________________________________________

5.4.2017

Zítra jedeme s Terezkou na kontrolu se srdíčkem a pokud bude vše v pořádku tak i na kastraci. Tak na nás myslete. 
Už aby to bylo za námi.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky, že jste!

(Alice, 4. 12. 2009 18:37)

Neexistuje větší potěšení, než si přečíst poslední zprávičky z rubriky „Co se u nás děje.“ S tím rozdáváním dárků, Cílinkou, Ťapičkou, Pajdíkem, Sazinkou, která furt marně vyhlíží pipku od sousedů, malou Žofkou, lehce obézní Babunkou, která střídá polohy na pravém či levém boku a saďourem Bobinkou, jste mě teda vrátili do života. Milá Lído a všechny kočičky a zvířátka z Poličky, velké díky za to, že jsem se s vámi seznámila. Mám vás strašně moc ráda.

Náš kocourek Celestýnek.

(Martin, 18. 11. 2009 23:45)

Dobrý den.Náhodou jsem se dostal na Váš web, jelikož hledám na netu nějaké informace o tom, jak ulevit kočičkám při zápalu plic.Náš kocourek,...naše moc milované zvířátko má zápal plic,...už je třetí den na antibiotikách, ale posun k lepšímu je jen úplně nepatrný.Ale snad to lepší bude,...dnes po uplně malých kousíčkách snědl tak jednu kávovou lžíčku oblíbené paštiky.Píšu sem hlavně proto, že jsem si přečetl celý tento sloupek "Co se u nás děje" a velice mě to vše dojalo,...a to jsem čtyřicetiletej chlap.Ono ale asi hlavně proto, že mám celý život kočičky moc rád a hlavně našeho Celestýnka.Je to moc šikovnej pětiletej kocourek, tak doufám, že ten zápal plic přežije a neumře nám.V kontaktech jsem nenašel, kde sídlíte-Váš útulek?...možná jsem se jen špatně díval.Bylo by možné se k Vám podívat?....mohl bych vám třebas udělat nějaké pěkné fotky kočiček, jsem totiž fotograf.S pozdravem Martin
Mail: uffonek@seznam.cz

Výstava

(Jana Světluška, 12. 11. 2009 22:41)

Paní Lído, moc držím palce, ať dobře umístíte. Prožívám to taky jako Vy a vím, jak je to strašně těžké o někom, kdo s Vámi žije a je u Vás doma, rozhodnout a umístit.Ale jinak to bohužel nejde, to víme. Tak se držte a mnoho štěstí.

Barunka

(Petra, 4. 11. 2009 21:41)

Barunka mi připomíná naší Žolinku,kterou jsme vzaly s Evou na nádraží,byla taky tak šíleně vyhublá až na kost,brečela jsem,myslela jsem,že nepřežije,ale dneska je z ní cvalík :) Je sice menší postavy,ale tenkrát měla stejnou váhu jako Barunka a nešlo jí pohladit - žebra vystouplá,prostě chrtík :( Držíme moc palce,aby se holčička dala do kupy,má štěstí,že je u Vás.Jste skvělé :) Mostecké kočky

Cihlíček

(stana, 23. 10. 2009 18:49)

Miláčku malinkej, spinkej klidně, moc jsme na Tebe mysleli ale osud to chtěl jinak...

Cihlíček

(Ivana a Jozífek, 23. 10. 2009 18:43)

Moc je nám líto malého Cihlíčka. Byl prostě nádhernej. Na druhou stranu, teď už ho nic nebolí.

Zdravíme všechny do Poličky a myslíme na Vás.
P.S. Matýskovi předběžně přejeme k úterním narozeninám hodně chycených myšek a pořád plný bříško.
Doufáme, že poslaný balíček přišel v pořádku

Cihlík

(stana, 21. 10. 2009 8:20)

Cihlíku - držíme všechny palečky, lidské i kočičí - a že jich tady doma máme!! Naše Bobuška vážila 320gr. A jaká je to dneska fešanda! Jako miminečko ji přejeli v parku sekačkou na trávu... Od pasu dolů měl tělíčko na kaši, pan doktor ač se moc snažil, nám nedával téměř žádnou šanci! Jedna nožička na tisíc kusů, ocásek jen pahýlek, a bříško to bylo nejhorší, přez rozsekaný kožíšek, který držela jen blanka, bylo na mnoha místech vidět poskládané vnitřnosti, střeva... Stačilo špatně Bobušku vzít rukou... Dnes je to naše jediná nevychovaná kočička (ale vůbec toho nezneužívá). Nikdo jsme totiž neměl to srdce na ni třebo houknout, nebo plácnou to zadečku. Nožička zůstala nefunkční, ale Bobuška si umí říct když chce třeba na polici za ostatníma. A na jaře budu předělávat celý byt a ten už bude "bezbariérový" a Bobuška bude zcela nezávislá!

uctivová poklona

(ivča.F, 26. 9. 2009 1:20)

Vážená paní Lído a paní maminko Ludmilo. Hluboká poklona. Iva a Ivča z Hradce Králově + Micinka + Garfoušek + Pepinek e dvě adoptovanéčernošky z utulku.

kočky

(Mína+Sally, 21. 9. 2009 12:36)

Budeme vám vždy vděčné,hlavně když k nám budete hodní.Nejradši máme od lidí když:Máme teplý pohodlný pelíšek,plné misky,a lidi kteří nás mají rádi a kteří si s náma hrají.Vaše Mína+Sally=Kočky

Je mi to moc líto

(Alice, 20. 9. 2009 12:31)

Ach, ach, to je smutné, nevím co napsat, abych zmírnila Vaší bolest ze ztráty milované Mařenky. Ale, udělali jste pro ní všechno, co bylo ve Vašich silách. Měla domov a spoustu lásky, tohle byl její osud, zlá karma, kterou člověk nemůže změnit. Vzpomínám a objímám Vás.

Ahoj Kryštůfku

(Alice a Mourajz, 13. 9. 2009 16:59)

teda, ty jsi nádherný kocourek! Za necelé dva měsíce taková změna. Lído, moc Vám děkujeme za úžasnou péči. Kryštůfku drž se!

Ahojky kočičky z Poličky

(Alice a Mourajz, 12. 9. 2009 12:51)

To jsme rádi, že jste se ozvaly! Děkujeme za šťastné zprávičky. Gratulujeme k zažehnání virózy, k vakcinacím 36 kočičáků, k uzdravení kotísků, k nalezení Sněhurky a narození 5 kočičích holčínek. Konečně se všechno špatné v dobré obrátilo, hurá, sláva! A ten výrok: „máme tady pořádně veselo a chaloupka se jen třese:-)“ nemá chybu! Držíme palce a tlapky, abyste tam byli všichni zdraví a chaloupka se jen třásla samým veselím.

Koťátka

(Ivana a Jozífek, 11. 8. 2009 11:25)

Moc je nám zemřelých koťátek líto a věříme, že ostatní nemocní broučci se pomalu a jistě uzdraví a budou Vám dělat jenom radost. S Jozífkem už máme pro Matýska a malý prcky nachystanou velkou bednu plnou dobrot. Přichystala jsem i nějaký dobroty pro pejsky, aby taky si neřekli, že na ně nemyslíme.

Chudínky kotísci!

(Alice a Mourajz, 2. 8. 2009 19:51)

Je nám moc líto koťátek Špuntíka a Rozárky. Zapálíme broučínkům svíčičku. Myslíme na Vás, prosíme andělíčky strážné o pomoc a držíme palce a tlapky Puntíkovi, Amálce a Rozince.

Akce Pro kočku na Fleru v pátek končí!

(Zuza, 29. 7. 2009 21:53)

Lído, snad se nebudete zlobit, když si dovolím do éteru připomenout, že akce na Fleru, jejíž výtěžek poputuje do Poličky, v pátek končí, proto chce-li ještě někdo nakoupit, prosím pospěšte! :-))
Ještě pro jistotu dávám znovu odkaz z hlavní stránky, zde je zboží: http://www.fler.cz/flerbox?fid=8807

Vidím, Lído, že máte další marůdky, takže každá kačka se bude hodit, že? Držím pěsti, ať to všechny kočinky zvládnou a Vám přeju hodně síly, držte se!

Díky

(Jarka, 27. 7. 2009 0:43)

Díky za zprávu, jsem ráda, že Ája je v pořádku, vypadá to, jako byste psala o jiné kočičce :-)A zbavila se své plachosti i po uzdravení? Měla by to poradit mé Fran :-(
Amálka taky vypadá, že až na to očičko zvládla ten hrozný životní začátek. Tak držím palce, aby se podobně vedlo i ostatním marodům.

Pro Jarku

(Lída - opuštěné kočky, 26. 7. 2009 23:07)

Amálka jde ve středu na operaci očička,kdy jí bude vše důkladně vyčistěno,případně odstraněn zbytek oka a dírka se zašije.Oko jí stále trápí,vrací se záněty,které přecházejí až do nosánku.Po tomto zákroku by měla mít pokoj.Ája je stará kočička,která samozřejmě zůstane už u nás.Moc ráda se vyhřívá na sluníčku za oknem,občas vyjde i na dvůr.Zatím vypadá spokojeně.

Amálka a Ája

(Jarka, 26. 7. 2009 22:31)

Jak se mají ta malinká kočiččka Amálka ze zahrádek a starší tříbrevná plašanka z kravína? Valí se na vás tolik nových marodů, že ani není čas připomenout ty starší, že? Tak snad už jsou v pořádku. Zůstane Ája už u vás (myslím, jestli nepůjde zpátky na kravín)?

Kryštůfek

(Alice a Mourajz, 26. 7. 2009 20:16)

To máme radost, že Kryštůfek papá. Hurá, sláva, mňau, mňau, mňau, jen tak dál Kryštůfku a budeš zase pořádný kocour!

Kryštůfek

(Lucka, 23. 7. 2009 20:14)

Kryštůfku drž se, moc na Tebe všichni myslíme!!!
Lucka + Fanča + Matýsek