Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde nám můžete zanechat svůj vzkaz...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Martinu

(Lída - opuštěné kočky, 27. 5. 2009 13:40)

Aukci bychom chtěli spustit snad o víkendu.Snažíme se psát zprávičky od nás do rubriky Co se u nás děje.
Teď už se to vše klidní a snad bude vše už tak jak má být.Bylo toh moc. :-(

aukce

(martina, 27. 5. 2009 12:45)

ahoj lído, kdy bude ta nová aukce? už jsem zvědavá :-) dlouho jste nepsala, vše v pořádku?

Tak to je super!

(Zuzka, 27. 5. 2009 10:54)

Dobrý den Lído,

to jsem ráda, že Vám konečně smečka zase dělá radost:-) Jak u Vás proběhla ta bouřková vlna? Vzpomínala jsem na Vás, mně stačí 2 totálně vytřeštěný klubka, co potom s tou Vaší hordou. Snad je vše OK. Zdravíme, Z+M+B

Aukce

(Katka, 22. 5. 2009 22:39)

Lído, prosím, kde jsou výsledky aukce? Měla jsem tam doufám, dvě trička, ale na mail mi nic nepřišlo. Možná mě někdo na poslední chvíli předběhl.

aukce hurá

(Martina, 22. 5. 2009 7:45)

děkuji Lído, tak to je super, už se těším, kdyby bylo potřeba klidně nějaké věci do aukce dodám.
krásný den

Aukce

(Lída - opuštěné kočky, 21. 5. 2009 17:49)

Milá Martino,aukce včera skončila.Po skončení jí vždy stahuji ze stránek,ale brzy odstartuje nová :-)

aukce

(Martina, 21. 5. 2009 14:53)

Dobrý den, chtěla jsem se podívat na aukci, ale nefunguje odkaz, děkuji

viroza

(EvaP., 20. 5. 2009 19:44)

Jojo, tohle znám až moc dobře, prohnaly se mi po sobě celkem dvě velké, doteď se z "rýmovací" pár koček dostává:( Držím palce, ať to jde u Vás líp, přece jen je už sluníčko...a Mája není líná, kdyby byla, nedoplazila by se domů - jen rehabilitace jí připadá jako zbytečná bolest a buzerace - jako by připadala nám, lidem:)Liduš, zvládejte to dobře, rychle a myslete pozitivně:)) Se mi to mluví, což? :))

Viróza

(Katka, 18. 5. 2009 12:16)

Dobrý den Lído,
doufám, že se z té virózy brzy dostanete a vše bude O.K. Budu držet palce, a hned jak to půjde, tak zase pošlu nějaké penízky.
Má být teplo, tak doufám, že se Mája na sluníčku zotaví.:-DDDDDDD

Mája

(Zuzka, 13. 5. 2009 14:45)

Dobrý den Lído,
četla jsem o Májence a rehabilitaci, budu na ni myslet, rehabilitace je pěkně otravná, i když člověk ví, proč to dělá - ne že bych se odvažovala zpochybňovat kočičí inteligenci, to ne, maj to holky pěkně zmáknutý, ale přece jenom... Tak se držte Vy i Májenka, vzpomínáme na Vás.

Z+M+B

Mája

(Karin, 8. 5. 2009 21:00)

Moc přeju Májince, aby se uzdravila a na všechnu prožitou hrůzu jednou zapomněla. Z takových zpráv opravdu zůstává člověku rozum i srdce stát. Jediné Májino štěstí je, že Vaše láskyplná péče ji určitě zase postaví na nohy.

Mája

(milada.alfie, 8. 5. 2009 19:53)

Mája si za prožité utrpení, za své hrdinství při návratu domů a za překonávání bolesti při léčbě plně zaslouží naši finanční podporu. Držíme palce při uzdravování!

Maja

(Sylvie , 7. 5. 2009 21:44)

Ja porad neumim najit odpoved..........jak je to mozne, ze nekdo neco takoveho udela? Proc to udela? Dotycnemu bych udelala to same. Skoda, ze pryc je ta doba kdy platil zakon............"oko za oko , zub za zub".... moc vam drzime palce!

Mája

(Lucka, 7. 5. 2009 13:44)

Alčo, pod Váš příspěvek se plně podepisuji! A přeji kočičce Máje brzké uzdravení!

Mája

(Alča, 7. 5. 2009 10:42)

Já jsem zase dočetla o Máje. K tomu není co dodat. Pazoury některým lidem (lidem ??) urazit. Nebo ke zdi a střílet do nich tak, jak to dělají oni.

Ruzenka

(adriana losterova, 4. 5. 2009 20:55)

Ted jsem se docetla o krasne Ruzence,je mi to hrozne lito. Preji hodne stesti a hodne lepsich a radostnejsich dnu vam i vasim kocicakum. A.Losterova

Všem kritikům

(Dana Goetzová, 28. 4. 2009 12:30)

Všem kritikům

Musím říct, že některé příspěvky „milovnic zvířat“ mě docela vykolejily. Víte, ono je velice snadné soudit druhého člověka a kritizovat ho za to, co dělá. Mám to štěstí, že jsem paní Lídu i její maminku poznala osobně, byla jsem i u nich doma a musím říct, že mě doslova uvedly v úžas tím, jak skutečně mají rády svěřené kočičky. Všechny byly v čistotě, mají své pelíšky a navíc mají hodně lásky, kterou každé zvířátko také potřebuje. Nejen mít, kde složit hlavu a mít něco v misce. Je spousta zvířecích útulků, ale ne ve všech se takto vzorně starají o zvířátka. Někdy to není útulek, ale spíš skutečné čekání na smrt.

Asi se budu opakovat, protože to tu už přede mnou krásně popsala např. paní Zuzka M. nebo Eva P., ale u paní Lídy si skutečně nemyslím, že by nechala zvířátka zbytečně trpět. Naopak se snaží udělat pro každé z nich maximum. Dovedete si vůbec představit, kolik to je práce se starat o tolik svěřenců? Navíc se starat o děti, chodit do práce a pomalu denně jezdit po doktorech? Musí to být hrozné psychické vypětí a já paní Lídu a její maminku skutečně obdivuji, jak to všechno zvládají….?

Podívejte se na to z druhé strany. Představte si, že budete posílat své peníze na kočičky a paní Lída by zvířátka vůbec nenechávala léčit a třeba ani očkovat a při prvních příznacích jakékoliv choroby by je dala rovnou utratit? Opět byste kritizovaly? Jak by se vám tohle líbilo a co byste asi říkaly pak? Něco ve smyslu - no jo, kdoví, kam ty peníze jdou, když ty kočky hned nechá utratit, snad ta zvířata dostanou za naše peníze aspoň nažrat…

Za ta léta, co se paní Lída o kočičky stará, určitě pozná, kdy se zvířátko trápí, a kdy je čas rozloučit se. Přesně tak, jak říká - stačí se zvířátku podívat do očí a rozumět mu, co se snaží říct. Vloni nám umřel pejsek. Udělali jsme, co jsme mohli, ale vím, že se netrápil. A když nastal jeho čas, dal nám to vědět. Na ten dlouhý a přesmutný pohled do očí plný lásky a smutku nikdy nezapomenu. Ale vím, že i dnes bych udělala a dala všechno pro to, aby tu s námi ještě mohl být byť jen jeden jediný den.

Proto, prosím, nechte na paní Lídě, ať ona a její lékař rozhodnou, kdy je ten správný čas nechat milované zvířátko v klidu odejít.

dumám

(EvaP. aneb Eva Pařízková, 26. 4. 2009 13:14)

Pořád dumám nad Vašimi příspěvky...na jednu stranu vypadá pochopitelné "hospodárné" zacházení s penězi a ušetření kočiček trápení. Věřte, že nikdo z nás kočičky nevystavuje zbytečnému trápení a trápení vůbec. Všichni se snažíme konat tak, aby každá kočička měla pěkný a bezbolestný život. Snaha o zachránění života je prostě samozřejmostí, a i když Lída popíše, co kočičkám je...musely(i) byste k ní dojet a samy(i) se podívat. Víte, to by se pak mohla stanovit peněžní částka coby hranice, za kterou ošetření kočičky nemůže. Kolik by to bylo? Stovka? Pětistovka? Tisíc korun? Pět tisíc? Kolik stojí kočičí život? A že nemocná kočička zabírá místo jiné? Ano, je to možné, a i když domů berete kočičku relativně zdravou, nemusí tomu tak být a vyvrbí se stejné problémy.... Každá z nás bojuje jak to jen jde. měla jsem snad Jitku nechat utratit hned, když vypadala na onemocnění panleukopenií? Neměla jsem ji vozit na kliniku, kde co den rovná se tisícovka? Teď se o mě otírá, je zdravá, milá, hezounká a že mě stála víc jak dest tisíc? Ano, stála. Ale je tady a vypadalo to, že umře... Nikdy totiž dopředu nevíte, CO se opravdu stane. ČAsto se nad kotíkem láme hůl a on to zvládne - a naopak. Jsou to živí tvorové a na ně žádné tabulky neplatí.... Lída dělá, co nejlepšího dovede, pro to se na ni nezlobte - a myslím, že právě proto jste si ji i vybraly(i). Tak ji nechte dělat dál podle jejího svědomí, vědomí a uvážení a spíš ji podpořte, než kritizujte. Denně se starat o tolik zvířat je strašlivě a enormě náročné. Neustále čistíte záchodky, hlídáte každou kočuli, zda je OK nebo jí něco chybí, krmíte, myjete nádobí, jezdíte na veterinu a neodpočinete si. Nikdy. Tady není dovolená, tady není místo ani pro nemoc. I kdybyste lezla po čtyřech a s horečkou, ta banda příšerek chce jíst, chce mít čisté wc, potřebuje veterinárně ošetřit a m.j. potřebuje pomazlit! Opravdu, kdo nezkusil a nezažil, neví. Je to vyčerpávající práce, člověk jede na nějaké záhadné zásoby energie, a jediné, co ho táhne dál je, že prostě musí.... Z tohoto kočkokolotoče totiž vystoupit nejde. A boj o život každé, každičké kočičky je denním chlebem... proto prosím, Lídu podpořte a nekamenujte.

vyhozené peníze

(EvaP., 26. 4. 2009 12:29)

Dobrý den, děkuji všem hodným lidem, kteří se nějakým způsobem účastní záchrany bezprizorných kočiček a zvířat obecně - ať už přímou záchranou či zasíláním korunek. My "kočkobáby" jsme vděčné za každou korunu. Ale i to má svoje meze - klidně se zlobte, ale pro pár korun nebudu skákat jak kdo píská, to je raději oželím. Myslím, že mnoho těch, které tady kritizují postup Lídy a "špatné financování" se nedostalo k tomu, aby musely řešit odchod zvířete. Ten, kdo léta a s LÁSKOU pracuje s kočičkami moc dobře ví, kdy nastane ten "ČAS". A dokud je naděje, musí (a ne mají) se vyzkoušet všechny prostředky k uzdravení jedince nebo alespoň prodloužení kvalitního života. Ani Merlinek, ani Růženka na tom nejsou tak, aby je člověk vyprovodil na druhý břeh. A jenom se dívat, jak se nemoc horší? Kdepak. Pro paní, která přirovnává FeLV k AIDS - AIDS je obdobné FIV, nikoli FeLV. FeLV dokáže zabíjet, ale dokáže se také vyléčit. A k panickým scénářům hromadné nákazy smrtelné choroby - pokud si přečtete někde jeden článek, byť odborný, absolutně nevíte, která bije. Musíte studovat soustavně a i tak není mnoho chorob dostatečně probádáno lékařskými kapacitami. Dáváte-li Lídě panízky na kočičky, máte určitě dobré srdce a něčím si Vaši přízeň získala. Proto zůstaňte u Vašeho přesvědčení, že je dobrý člověk a laskavě nekritizujte její postoje. Není nic jednoduchého "držet za packu a čekat až spokojeně dodýchá" nebo jak tam jedna z Vás psala....není nic jednoduchého kopat hroby a vypravovat svoje skoro děti na poslední cestu. Tohle si totiž nikdo neumí představit, dokud tím neprošel. Děkuji paní Oppové. její příspěvek byste si měly, vážené nespokojené dámy, přečíst alespoň třikrát po sobě. Děkuji Lídě, že se s takovou láskou stará o kočičky a že se snaží nalézt pro ně život!

soudy

(Karin, 25. 4. 2009 19:19)

Milá Lído, máte moji důvěru, že se dokážete rozhodnout správně. Znám Vás osobně a tak vím, že byste nikdy nenechala žádné zvíře trápit jen proto, že ho máte "ráda". Jsem velice zklamaná a je mi stydno za jisté reakce zde, které Vás bez znalosti širších souvislostí šmahem a zcela zbytečně odsoudily. Nevýslovně mě mrzí, že se původní pomoc zvrhla v páchání takové škody, kterou si autorky komentářů ve svém svatém rozhořčení těžko uvědomují.
Hluboká poklona velkodušnosti Zuzky Moravcové a Růženčiny adoptivní maminky.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »