Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na této stránce vám chceme přiblížit některé z našich svěřenců, kteří v našich depozitech žijí už několik let a považují je za svůj domov. Některé kočičky jsou už starší, některé velmi plaché, cizích lidí se velmi bojí, některé jsou nemocné - je to cena, kterou zaplatily za otřesné prostředí, ve kterém byly nuceny žít poté, co byly nemilosrdně jako malá koťata vyhozeny.

Kteroukoliv z těchto kočiček je možno virtuálně adoptovat.

 

________________________________________________________________

ROZINKA

dscn3608-m.jpgRozinku zachránil jeden všímavý mladík za pět minut dvanáct. Bylo to ještě téměř slepé koťátko, mámou opuštěné na skelné vatě v jednom skladu. Podchlazená a hladová. Vážila pouhých 200 g. Měla problémy s přijímáním potravy. Teď už naštěstí baští, ale ještě nemáme vyhráno. Rozinka trpí vrozenou vadou jater zvanou portosystemický shunt. Je to onemocnění, při kterém krev neprojde játry, nepředá živiny, nečistí se. Bohužel typ, který má ona - intrahepatální - se nedá operovat. Musí držet přísnou dietu s minimálním obsahem bílkovin. Průmyslově vyráběnou dietu odmítá, a tak nám nezbylo než u různých potravin propočítat hodnoty bílkovin, Rozince každý den vařit a držet se na proteinovém minimu. Její jídelníček tvoří z jedné třetiny vařené krůtí maso a zbytek je jen zelenina.

________________________________________________________________

PLAVÁČEK

10641272_754625691264509_4069211478284981616_n-001.jpgPlaváčka srazilo auto a je ochrnutý na zadní nohy. Kocourek se k nám dostal v loňském roce, kdy nám volala paní, že se jim na zahradě objevil kocourek, který není schopen chodit. Při odchytu se kocourek tak moc bál, že skočil i do potoka, aby se zachránil a tak dostal jméno Plaváček.

Kocourek sám zatím nechodí, ale snaží se a občas pár krůčků udělá. Nevzdáváme to a denně s ním chodíme ven, kdy je zavěšen v šátku a pokouší se chodit. Někdy se mu to i daří. Sám se ani nevyčurá a tak ho 2x denně čeká pro něj velmi nepříjemná procedura. Je to moc šikovný a statečný a občas i trochu vzteklý kluk :).

________________________________________________________________

CIPÍSEK

img_3265.jpgKocourek se u nás jednoho dne objevil. Byl totálně zahleněný, vyhublý a velice plachý. Po čase jsme zjistili, že je i hluchý. Odchyt byl obtížný, ale nakonec se podařil. Trvalo několik měsíců, než na sebe dal Cipísek vůbec sáhnout, ale dnes je z něho už celkem přítulný kočičák. 

_________________________________________________________________________

manicka..jpgMÁNIČKA

Mánička se k nám dostala po té co jí čekala reoperace po špatné kastraci,kterou už majitelka nehodlala uhradit i přesto,že kočička byla v ohrožení života.Kočička tedy byla už na naše náklady odoperována a šla k nám.Byla z toho hodně dlouho špatná,nejedla,bříško jí hodně bolelo a srdíčko snad ještě víc.Ztratila domov.Rozhodli jsme se dalšímu stresu jí nevystavovat a proto zůstala u nás,ale kdo ví třeba si časem svého človíčka najde.

_________________________________________________________________________

dsc_8776.jpgMIKI

Mikinka trpí autoimunitním onemocněním.Často jezdí na kontroly na veterinu,často bere léky.Není u nás dlouho,ale chová se tu jakoby tu byla odjakživa.Je to takový malý hubeňour s velmi řídkou srstí,ale o to větší mazel.Je to moc hodná kočička.

 

 

 

 

_________________________________________________________________________

img_8381.jpgKULIČKA

Kulička byla odchycena na místním sídlišti ve vysokém stupni březosti.

Je to moc krásná kočička,ale nedá na sebe sáhnout.Už mnohokrát jsme se snažili jí pohladit,ale vždy to skončí stejně,seká okolo sebe a vrčí.Má asi špatné zkušenosti s lidmi. :-(

 

________________________________________________________________

JIŘINKA

 Jiřinka se u nás narodila,kočičce Sněhurce v roce 2009.Obrazek

Její sestřičky se jako malé umístily,dokocnce i její mamka našla už svůj domov, jen Jiřinka stále nemá štěstí.Snad pro svoji plašší povahu.Jakmile slyší cizí hlas utíká se schovat.Vzhledem k tomu,že tu žije už nekolik let by pro ní stěhování do nového prostředí bylo asi velkým stresem,ale kdo ví,třeba si svého človíčka ještě najde.

 

 

 

_________________________________________________________________________

ObrazekŤAPIČKA

Ťapka pochází z klece...Byla tam umístěna se svými sourozenci a čekala až si pro ní někdo přijde.Naštěstí jsme se o nich dozvěděli včas a všechny je odebrali.Doslechli jsem se,že k pánovi,kde kočičky žily dávají lidé koťata běžně,nikoho nezajímá kam jdou,jaký bude jejich další osud a to že jsou zavřeny v malinké,celodrátěné kleci bez pevné podlahy, ve špíně mezi zbytky zkaženého jídla a výkalů nikoho nezajímá.Bohužel mnoho jich v této kleci i umíralo.

Ťapička u nás žije od roku 2009.Zdá se že je tady spokojená,žije si tak trochu ve svém kočičím světě.Není to mazlivý typ.Když má naladu tak přijde což se stává jen zřídka,ale většinou člověka spíš plácne a dá tak najevo,že chce mít klid. Má moc ráda našeho kocourka Juráška,snaží se s ním trávit co nevíce času.

 

_________________________________________________________________________

dsc_8772.jpgCÍLINKA

I Cílinka pochází z klece...Byla tam umístěna se svými sourozenci a čekala až si pro ní někdo přijde.Naštěstí jsme se o nich dozvěděli včas a všechny je odebrali.Doslechli jsem se,že k pánovi,kde kočičky žily dávají lidé koťata běžně,nikoho nezajímá kam jdou,jaký bude jejich další osud a to že jsou zavřeny v malinké,celodrátěné kleci bez pevné podlahy, ve špíně mezi zbytky zkaženého jídla a výkalů nikoho nezajímá.Bohužel mnoho jich v této kleci i umíralo.

Cilinka u nás žije od roku 2009,bohužel je stále velice plachá.Cizím nevěří vůbec od nás se občas pohladit nechá, pochovat se nedá vůbec,všeho se bojí. Takže umístění nepřipadá v úvahu.

_________________________________________________________________________

Obrazek

KÁŤA

Káťa pochází z klece...Byla tam umístěna se svými sourozenci a čekala až si pro ní někdo přijde.Naštěstí jsme se o nich dozvěděli včas a všechny je odebrali.Doslechli jsem se,že k pánovi,kde kočičky žily dávají lidé koťata běžně,nikoho nezajímá kam jdou,jaký bude jejich další osud a to že jsou zavřeny v malinké,celodrátěné kleci bez pevné podlahy, ve špíně mezi zbytky zkaženého jídla a výkalů nikoho nezajímá.Bohužel mnoho jich v této kleci i umíralo.

Káťa u nás žije od roku 2009,bohužel si na cizí lidi zvyká moc těžko,je stále plachá.

 

________________________________________________________________________

dsc_8779.jpgBABETKA

Babetka se k nám dostala jako malé koťátko,které se našlo v noci u obchodního domu.Byla hladová a vyděšená.Brzy po příchodu k nám se na ní usmálo štestí a kočička našla domov.Bohužel nám byla po dvou měsících vrácena pro údajnou nečistotnost  a hyperaktivitu.Kočička po příchodu k nám byla zmatená a opět vyděšená.Vrácení kočičky je vždy těžké,měla domov a najednou ho už zase nemá.S čistotou žádné problémy nebyly a nejsou.Chodí vzorně na záchudek.

Dnes už je v pohodě,je to rarach,který řádí,lítá a zlobí.A tak to má být.

Vzhledem k tomu co prožila už jí k umístění nabízet nebudeme,zůstane tady u nás,doma.

________________________________________________________________________

 

ObrazekŽOFKA

 

Žofinka je neskutečný živel,torpédo a uragán v jednom.Je to jediný tahoun,který na Popelku zabírá.Dokáže jí vytáhnout,strhnout ke hře.Kam jde Žofka,jde i Popelí.Když Žofka spí,spí i Popelka.Žofinka tady musí zatím zůstat,nemůže být dána do nabídky k osvojení a odejít Popelka by hrozně tesknila.

_________________________________________________________________________

ObrazekČERTÍK

Čertíka nám někdo jako malé kotě hodil přes plot.Hned od prvního dne se tu chovat jako naprostý suverén,který se ničeho nebojí a nebo tak jako by tu už někdy byl.Prostě se rozhodl,že sem patří a jinam už nepůjde.Když není po jeho,tak klidně i plácne,je to vztekloun.

 

 

 

_________________________________________________________________________

ObrazekNAHÁČ

Kocourek s tímto zvláštním jménem se k nám dostal z místního teletníku,kam byl vyhozen.Byl odchycen jako plašánek.Přestal baštit a bylo zjištěno,že má obrovskou angínu.Ke svému jménu přišel už před několika lety,když mu vypadala prakticky všechna srst a kocourek byl prostě nahatý.Pan doktor zkoušel všechno možné,nic nezabíralo.Poslední řešení byla kastrace a ta zabrala.Naháček znovu obrostl a teď má kožíšek krásný a hustý.Je však velice plachý a k cizím lidem velmi nedůvěřivý.

 

 

________________________________________________________________________

JURÁŠEK

Jurášek se k nám dostal jako odrostejší kotě,které bylo necháno napospas.Měl obrovský zápal plic,vysokou horečku,celkové selhání organismu a vážil pohých 1,2kg.Když ho doktor uviděl,řekl,ten umírá.Prosili jsme ať pro něj udělá maximum.Jurášek dostal hned na místě 4 injekce,kapačku a silná antibiotika.Doma byl tři dny na kapačkách,krmili jsme ho,zahřívali,seděli u něho 24 hodin denně.Nemohl dýchat měl vyvrácenou hlavičku,fialovou pusinku.Třetí den večer měl snahu vstát.Museli jsme ho podpírat na nožičkách se sám neudržel,byla to kostřička potažená kůží.Šlo to pomalu,ale kocourek svůj nejtěžší boj vyhrál.Při přijetí jsem mu slíbila,že pokud bude bojovat a nevzdá to,zůstane a už se nikdy nikam stěhovat nebude.Jurášek vyhrál a tak zůstává,je to takový náš talismánek pro štěstí.

Oba kluci Jurášek i Alfík jsou pozitivní na HCM - genetické,nevylečitelné onemocnění srdíčka.Trvale musí užívat léky na podproru srdce.

Alfíček musel podstoupit těžkou operaci kyčelního kloubu.Jednalo se o genetickou vadu.Juráška operace čeká příští týden.

Při přijetí                                                                                             Současnost

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

______________________________________________________________

ObrazekBABŮ

Tato nádherná kočička se k nám dostala z toho důvodu,že v rodině ve které doposud žila se u malého dítěte objevila velká alergie,právě na kočky.Byli jsme její poslední naděje,kdybychom jí nepřijali byla by ještě ten večer utracena.Kočička změnu prostředí velmi těžce snášela,byla ve velkém stresu a navíc vážně onemocněla.

Kočička hned po příjezdu chodila často čurat,přikládali jsme to nervozitě z nového prostředí.

Byla velmi vystresovaná,vůbec nejedla a byla smutná.Za dva dny po přijetí se objevila v moči krev,následovalo léčení antibiotiky,ale i po nich se krev objevila opět.Odvezli jsme kočičku na důkladné vyšetření,které odhalilo velké množství močových kamenů. Antibiotika byla vysazena a kočička musela držet speciální a nikterak levnou dietu.

Vzhledem k velkému stresu - nejedla téměř čtrnáct dní,jsme se rozhodli si kočičku ponechat a dalším změnám a stresům jí už nevystavovat.Babů poměrně brzy stratila ostych z ostatních koček a občas projevuje i náznak hry ,na psy na ty si zvykla ještě rychleji.Už byla i poprvé ve svém životě venku,byl to pro ní obrovský zážitek.

 _________________________________________________________________________ 

ObrazekČERTÍK A FLÍČEK

Tito dva kocourci byli o prázdninách  spolu se svým bráškou Cvrčkem vyhozeni jako malá koťátka na místní kravín.

Dnes jsou to už dospělí kocouři,ale stále to jsou pořádná zlobidla. Flíček už to o sobě ví,že je pan kocour a také se podle toho náležitě nosí.A Čertík ten nezůstane nic dlužen svému jménu.A když jsou spolu tak se chaloupka jen třese.Flíček strašně rád lehává u někoho za krkem,dokáže tam vyskočit ze země nebo z gauče,ale nikdy neškrábne.Čertík to je zase velký provokatér,nejraději běhá po kuchyňské lince,protože ví,že to nesmí.Když příjde čas odpočinku leží u sebe v klubíčku tak jako kdysi,jako správní bráchové a že se to na velké kocoury už nehodí je jim úplně fuk.

 ________________________________________________________________

ObrazekFANYNKA

Fanynka byla jako velmi malé koťátko nalezena v podzimním nečase jak leží bezvládně uprostřed cesty mezi spadaným listím.Byla na smrt vyčerpaná a nemocná.Očička měla zalepená hnisem tak,že nebyla schopna je sama otevřít(díky němu dodnes na jedno oko šilhá)k tomu ysokou horečku,zánět průdušek,rýmu jako trám a velký průjem.Zvládli jsme to a z Fanynky vyrostla velká a krásná princezna,která však když uslyší cizí hlas zaleze a důkladně se schová.Vyleze až dlouho poté co návštěva odejde.

Když se cítí v bezpečí,změní se v malého čerta a řádí až se chaloupka třese.

 ________________________________________________________________________

dsc_8604.jpgMYŠKA

Byla vyhozena jako malé kotě na místní kravín.Při odchytu bojovala jako lvice,seč jí síly stačily.

Byla přijata se zápalem plic a velkou angínou.Zánět očí byl obrovský a zanechal do dnes trvale poškozené třetí víčko.Po čase získala důvěru a dnes už se i mazlí,ale i ona se velmi bojí cizích lidí.                      ________________________________________________________________________ 

ObrazekJULINKA

Pochází z místního kravína,kde byla vyhozena se svými sourozenci jako neskutečně malé koťátko.Její bratr tuto ukrutnost zaplatil životem.I Julinka byla velmi nemocná a velmi hlasitě plakala jako malé miminko,utišila se vždy jen v náručí.A tak jsme stále jen chodili a chovali.Když bylo potřeba např.uvařit,museli jsme si udělat z velkého šátku jakýsi batůžek aby Julinka mohla být stále v náručí a neplakala.

Dnes už je velká,ale stále se moc ráda chová a i dnes po letech se občas nechá nakrmit,když jí to nechceme dopřát,tak začne příšerně hulákat a nakonec dosáhne svého.

_________________________________________________________________________

ObrazekMATÝSEK

I on byl jako malé kotě vyhozen.Dnes je z něho velký a krásný kocour s povahou malého dítěte.Je to hrozný dobrák,který hrozně rád prohání holky,jen tak pro radost – jeho radost.Ostatní hrou na honěnou moc nadšeni nebývají.

 

 

 

 

 ________________________________________________________________________

ObrazekBOŽENKA

Byla jako kotě dovlečena na místní kravín na vodítku.Tam byla nechána na pospas.Je z ní velký mazlík a jako správná ženská stále něco povídá.Postavu má mohutnou jako nějaký kocour,ale srdíčko plné dobroty.

 

 

_________________________________________________________________________ 

ObrazekMEDULINKA

I ona pochází z kravína,byla zde vyhozena ve věku kdy měla být ještě dlouho u mámy.Vešla se do jedné dlaně.Ouška měla plné ušního svrabu a k tomu další neduhy.Dnes je z ní velká princezna,která snad na všechnu tu hrůzu zapomněla.

 

 

______________________________________________________________

ObrazekLEONTÝNKA-TÝNKA

Byla donesena na místní veterinu k utracení spolu s ostatními sourozenci.Byla už přes dva týdny stará.Byla adoptována náhradní maminkou Terezkou.Zůstala u nás z důvodu velké potravinové alergie.

Nyní je právoplatně zvolenou sekretářkou našeho sdružení.Moc ráda pomáhá u počítače :-)

 

 

______________________________________________________________

ObrazekPÍŽA

Je sestrou Týnky.Byla velmi nemocná.Měla vše co mohla mít,oči plné hnisu,zánět ledvin,zánět průdušek.Zánět v celém tělíčku,hodně zvracela,byla jako komárek,bezmocná,slabá.Sebrali jsme jí doslova hrobníkovi z lopaty.Má poškozené ledviny.

 

 

 

 

________________________________________________________________________

Pokud se vám některá z kočiček líbí a chtěli by jste ji na dálku adoptovat,prosím kontaktujte nás.

Další kočičky k virtuální adopci naleznete zde.Jsou to kočičky nabízené k osvojení a adoptovat je můžete po dobu než najdou svůj domov.

K zamyšlení:

 Viděl jsem psy a kočky za mřížemi v útulku. Odpad lidské společnosti...

Viděl jsem v jejich očích lásku a naději, hrůzu, zklamání a smutek. A moc jsem se zlobil. „Bože“, řekl jsem „to je strašné! Proč nic neuděláš?“
Bůh okamžik mlčel a potom tiše odpověděl: „Už jsem něco udělal - stvořil jsem tebe člověče.“

 

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

                                                                        
 

 

 

 

 

 

 

                                                              

 

 

 

 

 

 

                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                         
 

 

 

                                                                                                             

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

                                                                          

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

                                                                    

 

 

                        

 

 

                                                                                           

 

 

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 
                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       

                                                                    

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lidi a kočky

(Martina, 27. 9. 2010 9:17)

zdravím měla jsem chvilku čas, tak jsem si pročítala o kočičkách, je to hrozné, jak jsou někteří lidi zlí, jaké osudy musely kočičky prožít Boženka, Eliška, Dubínek, Rezáček, Julinka a spousta dalších. Díky Bohu že našli anděly, které je vzaly k sobě a starají se o ně!!!!! Budu se snažit vám pomáhat, jak to půjde a věřím, že spousta lidí také.

pozdrav

(Martina, 14. 9. 2010 9:21)

ahojte, zdravím žofinku a všechny kočičky a kočičáky. Třínohá číča je mooooooooc statečná kočka. A co Majka a nožičky už poslouchají? A piškotek jak je na tom? Moc děkuji za info.
krásný den

Pro kočičky

(Romana, 21. 5. 2009 17:39)

Vážení,moc Vám fandím a držím palce,protože vím, že Vaše práce není lehká a stojí poustu starostí a peněz.Sami se staráme také o nemocného kocourka.Dostal se k nám jako opuštěné kotě a po půl roce jsme zjistili,že je velmi nemocný,dokonce nám doporučili uspání.Ale nakonec se nám podařilo Macíčka pomocí mixované stravy v injekčních stříkačkách dostat z nejhoršího.Sice mu špatně fungují ledviny,má proto také velmi přísnou a docela drahou dietu a léky,ale je to náš mazlíček,a tak pro něho děláme,co můžeme aby se měl co možná nejlépe.Takže z vlastní zkušenosti vím,co obnáší péče o jednu nemocnou číču,natož pak o celý útulek.Proto bych Vám ráda přispěla na kočičky,alespoň pár korunami,případně Vám zašlu,pokud mi napíšete adresu i nějaké hračky,se kterými si už náš kocourek nehraje ,ale mohly by se líbit některé z Vašich kočiček. :-))
Přeji Vám i Vašim zvířátkům hodně štěstí.
Romana67@seznam.cz

Krásné

(Janinka, 9. 9. 2008 16:32)

Krásné kočičky,nad jejichž osudy se mi chce brečet,je smutné a hrozné co ti lidi dělají!Moc ráda bych pomohla na dálku,ale zatím to nejde,ale až to bude aktuální,určitě poběžím do banky zadat trvalý příkaz:-)

Míša

(Míša, 19. 8. 2008 17:41)

Ahojky terezka leontýnka - týnka , píža - pižatka a růženka jsou fakt hezký.

Milujeme kočičky stejně jako vy

(Jolana Kubíková a moje dcera Lucka, 5. 6. 2008 23:06)

Posíláme pozdravy vám i kočičkám,já mám doma 2 nalezené kočičky a Lucka 3.Jsou to naše lásky,mají se dobře,a proto nám vaše nejsou lhostejné,posílám na učet 2000kč,je to pro všechny.Pro virtuální adopci jsem si vybrala Kulíška,protože je maličký.Odpovězte mi prosím na jolanakubíková@kardio-troll.cz jestli vám naše zpráva došla.Děkujeme a na Kulíška budeme posílat 200 kč měsíčně.